Poszukując skutecznych rozwiązań w kwestii zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, można napotkać na wiele interesujących nowinek technologicznych. Zaliczają się do nich z pewnością zamki biometryczne, na które coraz częściej stawiają nie tylko przedsiębiorcy, ale także osoby indywidualne, które stosują je do celów prywatnych. Opinie na temat zamków wykorzystujących tą technologię jest wiele, o tym jakie wady i zalety posiada ten produkt przeczytać można na branżowych stronach.

CZYM SĄ ZAMKI BIOMETRYCZNE?

Zamki biometryczne to specjalna odmiana zamków wykorzystujących anatomiczne cechy osób z nich korzystających, w postaci linii papilarnych lub tęczówki oka. Zamki te, po przyłożeniu do nich określonej części ciała, umożliwiają otwarcie drzwi, porównując odczyt z zapisanymi w bazie wzorcami osób uprawnionych do wejścia. Jeśli dane biometryczne będą zgodne z bazą danych, uruchamiany jest specjalny impuls elektromagnetyczny, który otwiera drzwi.

W pamięci zamka można zapisać nawet 100-150 wzorów danych biometrycznych, dzięki czemu z zamka może skorzystać duża liczba osób jednocześnie.  Oprócz otwierania drzwi z wykorzystaniem danych biometrycznych, zamki biometryczne umożliwiają także otwieranie drzwi za pomocą specjalnej karty zbliżeniowej lub kodu wpisywanego z klawiatury.

ZASTOSOWANIE ZAMKÓW BIOMETRYCZNYCH

Zamki biometryczne znajdują zastosowanie w szczególności w pomieszczeniach obiektów, w których osoby z nich korzystające obejmuje tajemnica posiadanych informacji, jak np. laboratoria, archiwa czy serwerownie, w firmach – gdzie takie zamki konfiguruje się często z ewidencjami czasu pracy oraz w różnego rodzaju pomieszczeniach, z których korzystanie związane jest z odpowiedzialnością materialną (np. pomieszczenia magazynowe). Z powodzeniem można także zamki tego typu stosować jako zamki do drzwi mieszkania lub domu. Stanowią one doskonałą alternatywę dla klasycznych zamków, umożliwiając pozbycie się problemu z noszeniem przy sobie pęku kluczy.

Call Now ButtonZADZWOŃ DO NAS!